top of page

1b i 4a, 5c, 7d

Rodzaje instrumentów - 7d

26-03-2019

Kolejne muzyczne spotkanie z Kacprem za nami. Tym razem poznaliśmy rodzaje instrumentów. Kacper bardzo ciekawie opowiadał nam o perkusji, gitarach, instrumentach klawiszowych. Na koniec przygotował dla nas quiz, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić, jak wiele zapamiętaliśmy z muzycznej lekcji.

Hodowla zwierząt w Polsce - 7d

25-02-2019

Ala R i Lena wprowadziły nas w świat zwierząt hodowlanych w Polsce. Przedstawiły nam mnóstwo ciekawostek na temat krów, koni, owiec, świń. Nie tylko wiemy już skąd bierze się mleko, a skąd wełna, ale także ile kosztował najdrożej sprzedany na aukcji koń z Janowa Podlaskiego.

Gatunki muzyki - 7d

11-02-2019

Dziś ze swoją pasją zapoznawał nas Kacper. Poznawaliśmy gatunki muzyki. Dowiedzieliśmy się, czym się różnią i czym charakteryzują, jakie instrumenty najczęściej są używane w danym gatunku. Razem z Kacprem słuchaliśmy utworów muzycznych i rzeczywiście każdy miał zupełnie inny charakter.

Rzeki po raz drugi - 7d

18-02-2019

Na kolejną wyprawę nad rzekę zabrali nas Jeremi i Kuba S. Lekcję rozpoczęli od ciekawostek i stąd wiemy między innymi, że w Polsce są 42 główne rzeki. Później chłopcy przedstawili nam mieszkańców rzeki i jej okolic oraz opowiedzieli jakie rośliny możemy spotkać nad rzeką. Nie zabrakło cukierkowego quizu, więc bardzo się staraliśmy, żeby wszystko zapamiętać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim - 4a

23-01-2019

Ferie tuż, tuż... znamy już możliwości śniegu, wiemy, już jakie sporty możemy na śniegu uprawiać, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo i o tym właśnie swoją lekcją przypomniały nam Tosia i Weronika. Teraz już doskonale wiemy, gdzie jeździć na łyżwach, z jakiej górki zjeżdżać na sankach i które śnieżki są najlepsze do rzucania.

Śnieg - 7d

21-01-2019

Tymek i Mikołaj opowiedzieli nam o śniegu. Wiedzieliście, że największa śnieżynka spadła w Stanach Zjednoczonych i miała prawie 40 cm średnicy? My już to wiemy :)

F jak foka - 7d

14-01-2019

Justynka, Ola i Lena zabrały nas na spotkanie z fokami. Przedstawiły różne gatunki tych zwierząt, opowiedziały o nich wiele ciekawostek, a na koniec nauczyliśmy się foczej piosenki. Piosenka na pewien czas została przebojem klasowym :)

Sporty zimowe - 4a

16-01-2019

Zblizają sie ferie. Przed nami szansa na szaleństwo na śniegu. Czwartoklasiści: Tymek, Antek K. i Filip przeprowadzili dla nas lekcję o sportach zimowych. Chłopcy przygotowali aż dwie prezentacje pełne ciekawostek i informacj nie tylko o tradycyjnych zimowych aktywnościach. Przygotowali też dla nas karty pracy, a staranne kolorowanie nagrodzili słodkościami.

Magia i iluzja - 7d

08-01-2019

Do naszej klasy zawitali prawdziwi czarodzieje: Kuba S. i Łukasz. Co prawda najpierw uświadomili nam, na czym polega iluzja, ale gdy przeszli do pokazywania magicznych sztuczek z kartami nikt nie mógł zgadnąć, jak oni to robią. Chłopcy są mistrzami! Czuliśmy się, jak na występie prawdziwych profesjonalistów i jeszcze długo po lekcji zastanawialiśmy się, jakim cudem karta znalazła się w bucie Kuby i skąd Łukasz wiedziała, jakie karty wybiorą pierwszaki?

G jak góry - 4a

02-01-2019

O górach opowiadały nam czwartoklasitki: Zosia A., Zuzia, Tosia i Kasia. Dużo miały do powiedzenia! Dziewczyny przygotowały dla nas super prezentację. Poznaliśmy różne polskie pasma górskie, dowiedzieliśmy się, jak nazywają się najwyższe szczyty oraz co jest dla danych gór charakterystyczne. Wiemy już kim są górale, co jedzą i jak brzmią słowa góralskiej gwary. Obejrzeliśmy również filmiki z góralskimi tańcami. Zbójnicki spodobał nam się ogromnie, a skoki ćwiczyliśmy później na WF-ie. 

Z jak zegary - 7d

01-01-2019

Kto by pomyślał, że w zegarze kryje się aż tyle ciekawostek! Dzięki Maksowi poznaliśmy historię zegarów, odkryliśmy, co zegary mają w środku i zrozumieliśmy, jak zegar działa. Maks opowiedział nam o najszybszych i najnowocześniejszych zegarach, ale nie zapomniał też o tych dawnych: wodnych, słonecznych, czy klepsydrach... To była bardzo ciekawa lekcja!

Świąteczne zwyczaje i tradycje - 4a

19-12-2018

Z tak miłym tematem przybyło do nas dwóch kolędników - Antek W i Artemii. Opowiedzieli nam o potrawach wigilijnych, opłatku, sianku pod obrusem i wielu innych świątecznych ciekawostkach. Na koniec prezentacji był oczywiście quiz i mogliśmy sprawdzić, co zapamiętaliśmy z lekcji.

Choinka - 7d

17-12-2018

Tradycje związane z choinką przybliżyła nam Justynka. Podczas lekcji przestawiła nam historię ubierania choinki, a także symbolikę choinkowych ozdób. Czy wiedzieliście, że jabłko to symbol zdrowia i urody? My już wiemy :)

Rodzinne ozdabianie pierników

04-12-2018

Na ozdabianiu pierników spotkaliśmy się wszyscy! Była 1b, 4a, 7d, ale gościli u nas także przedstawiciele innych klas: 1a, 1c, 2a, 2c, 4d, 5a, 5b, 5c, 5f, 7a... były przedszkolaki i zupełne maluchy, a także mnóstwo dorosłych - nasi rodzice, ciocie, babcie... kolorowe lukry, błyszczące posypki, piękna choinka, a na koniec krótki kolędowy występ pierwszaków. Wspaniale było spotkać się razem.

Jeszcze trochę o ubieraniu - 7d

03-12-2018

Siódmoklasiści: Tymek, Jeremi i Kacper kontynuowali dziś temat ubierania. Tym razem rozmawialiśmy nie tylko o strojach odpowiednich do pogody jesienią, ale też w innych porach roku. Oprócz tradycyjnej już prezentacji, chłopcy przynieśli prawdziwe ubrania, więc mogliśmy się przebierać. Bardzo nam się podobała taka rewia mody.

Jak ubieramy się jesienią? - 4a

28-11-2018

Tym razem odwiedziły nas Ula, Hania i Zosia T. Dziewczynki wytłumaczyły nam, co to znaczy "ubierać się na cebulkę" i dlaczego taki sposób ubierania jest ważny jesienią. Pokazały nam też jesienne części garderoby, zwróciły uwagę na odpowiednie dobieranie stroju do pogody. 

Na koniec zajęć każdy z nas mógł "ubrać" na jesienny spacer swojego papierowego ludzika. To zadanie sprawiło nam dużą przyjemność, a ludki wiszą w sali jako dekoracja.

Prognoza pogody - 4a

14-11-2018

Staś i Filip zapoznali nas z zasadami prognozowania pogody. Przedstawili instrumenty, które pozwalają zmierzyć temperaturę, siłę wiatru, wielkość opadów deszczu. Wiemy już, co to jest ogródek meteorologiczny. Potrafimy także odczytać prognozę pogody z mapy Polski. Chłopcy przygotowali dla nas quiz i karty pracy. Ta była bardzo ciekawa lekcja.

Co jeść, aby być zdrowym? - 5c

06-11-2018

Tym razem naszymi gośćmi były Małgosia i Ala z klasy 5c, które przedyskutowały z nami problem zdrowego ożywiania. Najpierw dziewczynki poprowadziły wykład z prezentacją na ten temat, a następnie razem z nami układały piramidę zdrowego żywienia. Mogliśmy też stworzyć zdrowe i niezdrowe kanapki z przyniesionych przez starsze koleżanki zabawkowych produktów spożyczych. Świetnie się bawiliśmy!

Rzeki - 7d

22-10-2018

Bierzemy udział w 2. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rzeka". Jednak jak tu malować rzekę, skoro niewiele się wie o rzekach w ogóle? Rozwiązaniem tego problemu była lekcja, którą poprowadziły dla nas Tosia i Karolina. Dziewczynki w przystępny sposób opowiedziały nam o tym, czym są rzeki, dopływy, źródła ujścia... opowiedziały wiele rzecznych ciekawostek i pokazały zdjęcia niezwykłych rzek z różnych krajów i kontynentów. Zobaczyliśmy też, ile rzek jest w Polsce. Teraz mamy pełno inspiracji i pomysłów, by startować w konkursie.

Co to jest praca? - 7d

08-10-2018

Zaczęło się od tego, że zastanawialiśmy się, kim są nasi rodzice... oprócz tego, że oczywiście są naszymi rodzicami :) Padło trudne słowo "praca" i pojawiły się w klasie Hania z Dominiką, które rozwinęły to pojęcie. Przedstawiły nam początki i historię pracy, powiedziały, jaki kiedyś ludzie za pracę byli wynagradzani i co mają z pracy teraz. Opowiedziały nam również o różnych ciekawych zawodach, których dziś już nikt nie wykonuje. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie zawody powstaną w przyszłości.

U jak ulica - czyli rower i bezpieczeństwo - 7d

01-10-2018

Tym razem przyszli do nas Kacer i Maciek z 7d, a razem z nimi w naszej klasie pojawił się najprawdziwszy rower. Chłopcy opowiedzieli nam z czego jest zbudowany, jakie są rodzaje rowerów i bez czego na pewno nie wyruszymy na żadną rowerową wycieczkę. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z dróg miejskich, na jakich rowerach i gdzie najlepiej jeździć. To była bardzo ciekawa lekcja.

O jak oko - 7d

17-09-2018

Dziś poznawaliśmy literę "O", a przy okazji dowiedzieliśmy się sporo na tema oka, wzroku i patrzenia na świat. Wiemy już, że pies widzi głównie na niebiesko i żółto, a mucha patrzy jak przez milion pryzmatów... Poznaliśmy też budowę ludzkiego oka, a to wszystko za sprawą Hani i Dominiki z 7d.

Pociągi - 4a

12-09-2018

Ponieważ nasz podręcznik nazywa się "Lokomotywa" na początku postanowiliśmy nieco więcej dowiedzieć się o pociągach. Pomogły nam w tym dziewczynki z klasy 4a: Zosia T., Ania i Hania, które przygotowały bardzo ciekawą prezentację na temat kolei, jej historii oraz współczesnych ciekawostek i nowinek. 

Please reload

© Strona prowadzona przez opiekunów projektu dzięki Wix.com

Szkoła Podstawowa nr 16

im. Tony Halika

ul. Wilczy Dół 4

02-798 Warszawa

bottom of page